help — Scope | Disability forum
If we become concerned about you or anyone else while using one of our services, we will act in line with our safeguarding policy and procedures. This may involve sharing this information with relevant authorities to ensure we comply with our policies and legal obligations.

Find out how to let us know if you're concerned about another member's safety.
Please read our updated community house rules and community guidelines.

help

Options
gabidoru
gabidoru Community member Posts: 9 Listener
multumesc  foarte mult pentru informatie,...da scaunul este  primit  de la niste prieteni  ,acum doi ani cand am avut accidentul in Romania , dar eu lucram in anglia de trei ani si in 2016 pe 4 decembrie cand mergeam de sarbatori acasa am facut accident de masina in ROMANIA si in februarie cand ne-am intors in  anglia ,medicul meu de familie a zis ca nu are rost sa incerc sa fac terapie vazandu_mi diagnosticul dat de medicii romani,asa ca  de la stadiul de intors pe o parte si pe  alta cu cearceaful din 4 in 4 ore  de catre familia mea acum  ,dupa aproape     2 ani ,pot sa ma ridic singur din pat si sa imi fac trasferul in carut ,,sa ma imbrac singur , sa imi fac ceva de mancare .nu am fost ajutat de   medicul de familie sa imi  faca vreo programare   la terapie undeva desii familia mea  mereu ii spunea ,....intr-un final anul trecut in decembrie am avut programare la neurolog si tot aceeasi decizie  a fost ca nu trebuie sa fac terapie ca nu are rost ,...am continuat  sa fac exercitii  ajutat de familie ,am 4 frati ,si toti au  fost langa mine . Dupa accidentul de masina   am avut 2 inele  de la coloana rupte si maduva sectionata, si desii am  trimis diagnosticul meu la  mai multe spitale  si din alte tari ,raspunsul a fost ca nu trebuie sa fac terapie deoarece   avand maduva sectionata   nu o sa mai pot  sa ma recuperez ,...dar bunul dumnezeu si perseverenta  au facut posibil sa pot sa ma ridic singur  din pat si sa imi fac transferul in carut fara ajutor....... de jumate un    an primesc  si  PIP, si acum merg eu personal la doctor si cer  sa imi faca   programare la terapie  , ...si da am probleme cu carutul ,si nu gasesc piese la el ,...nu stiu cui sa ma adresez sa pot obtine un carut ,nu stiu cui sa ma adresez sa imi obtin si alte drepturi si in special acela de-a face terapie ,...daca este cineva sa ma ajute cu informatii, i-as ramane dator cu multumiri,.... Dupa accident ,familia mea ,mama si cei 4 frati  au venit in Aglia  sa locuiasca cu tata si cu mine ,noi  muncind  de 3 ani  pana sa fac accidentul ,....am 22  de ani si locuiesc in leicester ,unul din frati munceste si 3 merg la scoala , tata munceste  ,iar mama are grija de mine si fratii 

Comments

Brightness

Complete our feedback form and tell us how we can make the community better.